52260ec4a53a7_o,size,933x0,q,70,h,caf340

Most pontonowy w Sobieszewie  

Odrzucenie przez Komisję Finansów Publicznych budowy nowego mostu w Sobieszewie oznacza:

  • odebranie prawa mieszkańcom Sobieszewa do lepszego i sprawniejszego podróżowania do centrum Gdańska i podniesienie jakości życia
  • zaniechanie inwestycji o znaczeniu ponadlokalnym, umożliwiającej bezpieczne dotarcie na Wyspę i Mierzeję Wiślaną turystom z całej Polski.
  • obniżenie potencjału turystycznego Wyspy
  • brak infrastruktury umożliwiającej organizację w 2023 na Wyspie zlotu skautów ze 160 krajów świata. Światowe Jamboree Skautowe ma trwać dwa tygodnie. Weźmie w nim udział 70 tysięcy harcerzy i osób towarzyszących. W jaki sposób dotrą na Wyspę Sobieszewską, skoro już teraz, latem, na przejazd przez most pontonowy czeka się w wielokilometrowym korku.odebranie prawa mieszkańcom Sobieszewa do lepszego i sprawniejszego podróżowania do centrum Gdańska i podniesienie jakości życiazaniechanie inwestycji o znaczeniu ponadlokalnym, umożliwiającej bezpieczne dotarcie na Wyspę i Mierzeję Wiślaną turystom z całej Polski.

Obwodnica metropolitalna

rozwj-metropolitalnego-ukadu-komunikacyjnego-na-przykadzie-miasta-gdaska-18032015-4-638

Odrzucenie przez Komisję Finansów Publicznych budowy obwodnicy metropolitalnej oznacza:

  • ustawiczne problemy komunikacyjne pomiędzy Trójmiastem a Żukowem i Chwaszczynem. Centra tych miast są notorycznie zablokowane przez pojazdy spoza tych miejscowości
  • przeciążenie tras Gdynia-Kościerzyna oraz obwodnicy Trójmiasta
  • utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców całego kraju, którzy w wolne dni w ciągu całego roku wybierają wypoczynek nad morzem.

 Remont zabytkowego mostu w Tczewie

Odrzucenie przez Komisję Finansów Publicznych remontu zabytkowego mostu w Tczewie oznacza:

  • odwrócenie się od polskiej historii. Tczewski most z 1857 roku był wówczas najdłuższym mostem w Europie i pierwszym żelaznym mostem na Wiśle, uznanym za cud ówczesnej techniki. Jako jeden z pierwszych miejsc w Polsce – jeszcze przed Westerplatte – został zaatakowany przez hitlerowców. Most przetrwał 150 lat, obecnie wymaga natychmiastowego remontu.

1537-Resizer-1400Q100