Nie jestem „zawodowym politykiem”, ale sportowcem – doświadczenie, jak i medale, zdobywałem podczas startów w najważniejszych zawodach sportowych na świecie i w trakcie pracy z młodzieżą, jako trener i nauczyciel. Dzięki temu mogę obiektywnie spojrzeć na zagadnienia i problemy związane z polskim sportem, a co za tym idzie także infrastrukturą, rozwojem regionu.

Sport wyczynowy to nie tylko ogromne wyzwanie i rywalizacja, ale także duch „fair play” i pokonywanie własnych ograniczeń. Uczciwość, determinacja, konsekwencja w działaniu, to wartości, które charakteryzują moje życie prywatne i zawodowe. Uważam, że z takim kompasem zasad jestem doskonale przygotowany do działań na rzecz społeczności, do reprezentowania osób, które mi zaufają w nadchodzących wyborach.

Sport zawsze pełnił bardzo istotną rolę w moim życiu. Największy sukces osiągnąłem na igrzyskach w Pekinie w 2008 r., kiedy wraz z kolegami z czwórki podwójnej, stanąłem na najwyższym stopniu podium. Odsłuchanie Mazurka Dąbrowskiego za każdym razem wzbudzało we mnie emocje, których nie da opisać się słowami. Sukcesy na poziomie reprezentacyjnym są efektem profesjonalnego szkolenia, a także sprawnego funkcjonowania związków, instytucji oraz podmiotów, którym zależy na promocji poprzez sport. Chciałbym realizować strategię zrównoważonego rozwoju polskiego sportu, która wyrównuje szanse wszystkich sportowców bez względu na dyscypliny. Rozpocząłem już ten proces w oparciu o dialog i mam energię, aby osiągnąć sukces.