49. Baza Lotnicza w Pruszczu Gdańskim nie zostanie zlikwidowana. Poinformował o tym Wicepremier oraz Minister Obrony Narodowej, Tomasz Siemioniak w towarzystwie Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola podczas piątkowego briefingu prasowego. 

Losy kluczowej jednostki wojskowej na terenie Pomorza ważyły się od kilku lat. Już wkrótce powstaną tam nowe miejsca pracy oraz zostanie przeprowadzona kompleksowa renowacja obiektu. Całość inwestycji jest szacowana na ok. 200 mln zł.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich żołnierzy, którzy pracują w 49. Bazie Lotniczej na co dzień, ale również dla całego Pruszcza Gdańskiego i Pomorza. Jednostka nie zostanie zlikwidowana. Na miejscu zostaną przeprowadzone dedykowane inwestycje, co przełoży się na nowe miejsca pracy i rozwój obiektu – powiedział Adam Korol, który w Pruszczu Gdańskim przedstawiał pomysły na promocję sportu w polskim wojsku.

Kandydat na Sejm RP następnie spotkał się z mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego, Kwidzyna i Sztumu. W sobotę, Adam Korol wziął udział w uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod halę sportową w Przywidzu oraz kibicował koszykarzom podczas derbów Trójmiasta, w których Trefl Sopot podejmował Asseco Gdynię.

Minister Sportu i Turystyki w niedzielę wystartował z nr 1 podczas biegu na 5 km organizowanego pod hasłem „Biegnę na Wybory”. Adam Korol aktywnie zachęcał biegaczy oraz przybyłych kibiców do wzięcia udziału w najbliższych wyborach parlamentarnych.