Minister Sportu i Turystyki, Adam Korol potwierdził zwiększenie budżetu na sport wyczynowy do poziomu 25 mln złotych, a także uzyskanie dodatkowych 20 mln złotych
z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na pozostałe inwestycje.  

10 mln złotych z budżetu MSiT zostanie przekazanych na stypendia sportowe. Chodzi o tych sportowców, którzy nie wywalczyli wsparcia poprzez dobre wyniki na zawodach sportowych. Teraz, jeśli ktoś dozna kontuzji, a będzie w trudnej sytuacji finansowej i jednocześnie można liczyć na jego dobre wyniki sportowe w przyszłości, będzie miał szansę na pomoc resortu sportu.

Informację o zwiększonym budżecie na stypendia minister Adam Korol przekazał podczas spotkania z medalistami zakończonych niedawno mistrzostw świata w Pekinie. Adam Korol wręczył sportowcom nagrody pieniężne. Liczy też na to, że w podobnym, a nawet większym gronie spotka się ze sportowcami po Igrzyskach w Rio.

Mistrzowie świata otrzymali czeki w wysokości 27600 złotych. Nagrody otrzymali też trenerzy mistrzów, a także sportowcy, którzy odnosili sukcesy na imprezach juniorskich.